به گزارش روابط عمومی و آبخیزداری شهرستان چادگان جلسه ای با حضور بخشدار بخش چنارود ، فرماندهی انتظامی بخش چنارود و رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان چادگان و تعدادی از دامداران و زارعین روستای درک آباد در بخشداری بخش چنارود برگزار گردید.


بخشدار بخش چنارود ضمن تاکید بر لازم بودن اصلاح الگوی بهربرداری از مراتع و تغییر آن از دامداری به باغ و درخت کاری ، گفت: درختکاری بادام دیم و انواع طرح های منابع طبیعی از جمله طرح ماده 3 و همچنین پرورش گیاهان دارویی در مراتع روستا اثر بسیار خوبی بر معیشت و تولید ثروت در منطقه و روستاها دارد.رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان چادگان ضمن روند اصلاح مراتع و صدور پروانه چرای دام افزود: دامداران و بهربرداران می بایست به فکر آینده فرزندان و روستای خود باشند. زیرا ورود دام مازاد بر پروانه در روستاها ، مراتع را از بین میبرد و برای آیندگان چیزی باقی نخواهد ماند.
غلامرضاکارگر گفت: این مراتع از گذشتگان به ما رسیده و باید دید ارمغان ما برای آیندگان چیست؟ ورود دامهای تراز و فروش مراتع ضرر جبران ناپذیری به مراتع وارد می کند و باعث می شود با دریافت مبلغی ناچیز ضرری بزرگ به مراتع و منابع طبیعی وارد شود.فرماندهی نیروی انظامی بخش چنارود ضمن پر خطر دانستن حضور افراد ناشناس در روستاها و همچنین وجود دامهای مازاد در این روستاها گفت: وجود دام مازاد خود باعث بروز بیماری های دامی و تلف شدن دام ها شده که  باعث متضرر شدن دامداران می شود. علاوه بر این حضور افراد ناشناس که با عنوان خریداران مرتع در روستاها حضور پیدا میکنند خود می تواند عامل سرقت و توزیع مواد مخدر در روستاها باشد.


 
بازدید : 228
9 دي 1395 ساعت 08:15 ق.ظ
لینکدانی
پیشخان
آمار بازدید سایت
  • کل بازدید : 40730
  • بازدید امروز : 11
  • بازدید دیروز : 39
  • بازدید این ماه : 679
  • بازدید ماه قبل : 2110
  • آخرین بازدید : پنجشنبه 3 خرداد 1397 (10:15) ق.ظ